Congo Natty feat. Congo Dubz & Iron Dread (Wielka Brytania)

Congo Natty, znany jako Conquering Lion bądź Mikail Tafari czy Rebel MC to producent i raper, pionier brytyjskiego hip-hopu i jungle. Jego kariera zaczęła się na początku lat 80-tych gdy założył grupę Double Trouble i osiągnął sukces przebojami jak „Just Keep Rockin” czy „Street Tuff”. Jako Rebel MC wydał kilka albumów, które również odniosły spory sukces, a wśród gości pojawiali się m.in. Barrington Levy, Tenor Fly czy Dennis Brown. Założył wytwórnię Tribal Bass i wypuścił przebojowego singla „Tribal Bass” (1992). Tribal Bass stopniowo zaczął przekształcać się w markę Congo Natty, największą nazwę na scenie reggae jungle.

W 2013 roku, po 8 latach od wydania albumu “Born Again” Congo Natty powraca ze znakomitą nową płytą “Jungle Revolution”. Junglowa rewolucja została zmiksowana przez mistrza dubowej konsolety, legendarnego producenta Adriana Sherwooda z On-U Sound. Wśród gości usłyszycie m.in. gitarzystę Skipa McDonalda z Little Axe, a na singlu “UK Allstars” pojawia się cała śmietanka brytyjsko-jamajskiej nawijki wagi ciężkiej: Tenor Fly, Top Cat, General Levy, Tippa Irie, Sweetie Irie oraz Daddy Freddy. Album przepełniony jest niezwykłą mieszanką jungle, reggae, dub i grime.

Congo Natty jako rasta w sposób oczywisty pokazuje tu, że muzyka jungle jest wizją roots reggae na miarę nowego wieku. Płyta pełna jest odniesień do całego dorobku reggae, a mięsiste brzmienie i junglowe beaty nie dadzą ci ustać w miejscu.

Nie ma większej marki na scenie reggae jungle niż Congo Natty!

Na One Love zagra go na scenie soundsystemowej festiwalu a towarzyszyć mu będzie Congo Dubz & Iron Dread.

2017-07-09T00:01:39+00:00