ZOO (Spain)

Początek całej tej historii… zdarzył się nie tak dawno, bo w lecie 2014 roku. Ten sześcio-instrumentowy zespół zrewolucjonizował hiszpańską scenę alternatywną! W czerwcu 2014 roku, gdy opublikował na YouTube swój pierwszy singiel i wideoklip, utwór nazwany „Estiu” (co oznacza „lato” w języku katalońskim), który obiegł sieć (ponad 2 miliony odsłon – http://goo.gl/oXu9AJ) i spowodował, że Zespół opublikował swój pierwszy album pod koniec 2014 roku. Promocję albumu wspierała długa trasa koncertowa w 2015 roku, w jej pierwszej części natychmiast wysprzedały się bilety na koncerty w głównych miastach Hiszpanii a w trakcie letniej trasy koncertowali na średnich i dużych festiwalach w tym kraju.

Rok 2015 i 2016 to prawie niekończąca się trasa koncertowa…
Sukces albumu, przyjęcie przez fanów i fachowe media, przyczyniły się do sukcesu scenicznego: energetyczny show ZOO oparty jest na nietypowym układzie sześciu elementów (sekwencery i klawisze, gitara, bas, t-bone, saksofon i perkusja oraz wokal), wykonywane są specjalne wersje live utworów a towarzyszy temu zawsze szczery i zaangażowany przekaz i postawa, które wciągają publiczność we wszystkich miastach trasy. W 2016 roku zespół kontynuował promocję swojego pierwszego albumu na specjalnej trasie koncertowej na wielkich festiwalach i wydarzeniach, trasa skończyła się w sierpniu a była kompletnie wyprzedana od końca stycznia. Zespół ZOO skończył swa trasę wczesnym latem 2016 roku i udał się prosto na sesje studyjne, nagrywając w ciągu 5 miesięcy swój wyczekiwany drugi album (pełny album można posłuchać na YouTube http://goo.gl/8lRJ98).

Nowy album w 2017 roku ro “Raval”!
Pod koniec lutego zespół wypuścił singiel i klip muzyczny ze swojego nowego albumu „Raval”: „El cap per avall” stało się natychmiast kolejnym hitem z ponad 615 tysiącami odsłon – https://goo.gl/nr8A7u. Wydanie „Raval” spotkało się z olbrzymim wsparciem publiczności i mediów w Hiszpanii, prowadząc do takich znaczących wydarzeń promocyjnych jak znalezienie się na okładce krajowego muzycznego magazynu (Enderrock, lipiec 2017), album grały główne katalońskie i hiszpańskie stacje radiowe oraz najlepsze audycje radiowe. W pierwszej części promocyjnej trasy koncertowej na wiosnę 2017 roku wyprzedały się koncerty w głównych miastach Hiszpanii jak również na takich wydarzeniach europejskich jak sierpniowy Festiwal w Sziget.

Poznaj Zespół na stronach internetowych i w mediach społecznościowych:

www.zooposse.com
www.facebook.com/zooposse
www.twitter.com/zooposse
https://open.spotify.com/artist/7a3ryRcO3alwbqaX4RagzM
https://www.youtube.com/channel/UCBh82sG2OKv1J6Ij43mdFiw
Zobaczycie sami, że ich koncert na One Love Sound Fest 2017 będzie niesamowitym wydarzeniem

2017-07-27T21:28:40+00:00