ACKBOO feat. MC Dan I Locks

Ostatni album Ackboo “Invincible” został wydany w ub. roku nakładem jego własnej wytwórni Tanta Records. Wśród gości na płycie usłyszycie m.in. Horace’a Andy, Linvala Thompsona, Green Cross, Solo Bantona, Marcusa Gada, Maicee, S’Kaya, Malone Rootikal i Dan I Locks. Horace Andy cofa się do swoich czasów z Massive Attack i prezentuje swój słodki głos na podkładzie zestawiającym electro trip hop z dubem. Linval Thompson śpiewa nową wersję swojej legendarnej piosenki “Dreader than Dread”. Brother Culture pokazuje swój niepodrabialny flow w utworze inspirowanym Mike’m Oldfieldem. Ackboo taką selekcją udowadnia swoje umiejętności producenckie. Był on również osobiście zaangażowany w proces pisania tekstów na album. „Chciałbym, aby moja muzyka motywowała ludzi do zjednoczenia i walki z niesprawiedliwością” – stwierdza ten wyjątkowy Francuz z Tuluzy.

W 2009 roku wydaje swój pierwszy singiel “Bangladesh Dub”, prawdziwą bombę stylu dub stepper. 2013 zaznacza się jego debiutanckim albumem “Turn up the Amplifier”, określanym jako „nowa krew francuskiej sceny dubowej”. Dwa lata później wydaje EPkę „Mexico in Dub”. Można było zobaczyć go w takich miejscach jak Rototom, Outlook, Dour Festival, Télérama Dub Festival. Występował również w Polsce. Ackboo to nie DJ: uzbrojony w analogowy mixer i inne urządzenia, na żywo remiksuje na scenie swoje własne produkcje.

Dan I Locks to wokalista/singjay reggae, selektor i założyciel szwedzkiego Deng Deng HiFi Sound System. W 2009 roku na ulice trafiło jego pierwsze wydawnictwo „Jah Far-I”. Od tamtej pory nakładem różnych wytwórni wydał jeden album i ponad 30 winylowych singli. Pracował z wieloma producentami jak Shiloh Ites, Ashanti Selah, Ackboo czy Indica Dubs, występował z wieloma sound systemami w Szwecji i całej Europie.

Zapowiada się prawdziwa uczta dla fanów cyfrowego dub reggae i tanecznej muzyki elektronicznej!

2017-09-11T21:51:40+00:00