DJ SIMPLE SAMPLE (Ghetto Youths Sound) (SVK)

Simple Sample kocha karaibskie rytmy i muzykę pełną wibracji i głębokiego basu. Jest członkiem najbardziej zwariowanego słowackiego zespołu Ghetto Youths Sound, jednej z najdłużej działających załóg w centralnej i wschodniej Europie, promującego muzykę reggae i dancehall. Wypromowali imprezy takie jak Welcome To Trenchtown, Higher Level i pierwszą słowacką „muzyczną bitwę” One Will Survive. Obecnie promują cykliczną imprezę Reggae Callin w Bratysławie. W ich grze można usłyszeć wiele muzycznych stylów, od roots i new roots reggae po dancehall, dubstep i moombahton, wszystko przyprawione własnymi remiksami, mushup’ami i dubplate’ami.

Jest jednym ze współzałożycieli największego festiwalu reggae i urban w centralnej Europie czyli Festiwalu Reggae Uprising, istniejącego od 2008 roku. Dla festiwalu nagrano całą serię specjalnych mixtape’ów Uprising. Przykładowo, w 2010 roku współpracował z gwiazdą reggae Alborosie nad specjalnym miksem w hołdzie premierowemu występowi artysty na festiwalu. Miksy można ściągnąć za darmo z jego fanpage’u na http://on.fb.me/AgrwA7

Dj Simple Sample wspiera również występy na żywo Haf & Beyuz oraz Medial Banana Riddim Show, dzielił scenę z takimi artystami jak: General Levy, Congo Natty, Deadly Hunta, Solo Banton, Soom T, 3gga, Emiliano, Jamalski, Tribuman, Budhha Monk, Mavado, Mr.Vegas, Barrington Levy, Zion Train i składami takimi, jak: Mungo’s Hi Fi, Roots Survival, Reggae Rajahs, Symbiz Sound, Part2Style, Dirty Ragga Squad, Soundbwoys Destiny, Straight Up Sound, Blessed Love, Soca Twins, Highlight Intn’l, Kya Bamba… w wielu krajach w Europie a nawet w Indiach (2012, 2013), Japonii (2013), Zjednoczonych Emiratach Arabskich (2013) czy Jamajce (2014, 2016).

2017-09-11T21:39:42+00:00